Hovedsamarbeidspartnere:

Feltrittsglede hos Konglungen Rideklubb

Kretsmester i feltritt for lag i OARK ble Nittedal Rideklubb ved Caroline Sofie Krutvik Fjeldaas/Zalento, Silje Marstrander/K.K. Scott og Pia Odden Powell.
Kretsmester i feltritt for lag i OARK ble Nittedal Rideklubb ved Caroline Sofie Krutvik Fjeldaas/Zalento, Silje Marstrander/K.K. Scott og Pia Odden Powell.
(10.09.2021) En varm solskinnsdag kan man nesten ikke å finne et bedre sted å være enn hos Konglungen Rideklubb, og når de attpåtil arrangerer KM i feltritt for Oslo og Akershus Rytterkets og finale i BEST Cup, da blir det minst tre ganger så gøy også!
Årets medaljører for ponni ble Iselin Victoria Øverberg Gjertsen/Vognmandsgårdens Anytime (gull), Anine Sjøkvist Krohn/Checkpoing Charlie (sølv) og Thea Lovise Halle Skagen/Bagera (bronse).
Årets medaljører for ponni ble Iselin Victoria Øverberg Gjertsen/Vognmandsgårdens Anytime (gull), Anine Sjøkvist Krohn/Checkpoing Charlie (sølv) og Thea Lovise Halle Skagen/Bagera (bronse).
Joah Haaland og Sugar Mouse ble årets sammenlagtvinnere i BEST Cup for ponni.
Joah Haaland og Sugar Mouse ble årets sammenlagtvinnere i BEST Cup for ponni.
Tekst: Rebecca Ballestad-Mender Foto: Lajla White

Vi har fått inn litt bilder fra sist søndag, da ryttere fra OARK red om medaljer i vakre omgivelser hos Konglungen Rideklubb!
Dagen førte til flere nye medaljører med ferske mesterskapstitler og et sett med sammenlagtvinnere i BEST Cup:

Kretsmesterskap hest:
Gull: Amanda Regine Arnesen/Maurel fra Hurum Rideklubb
Sølv: Silje Marstrander/K.K. Scott fra Nittedal Rideklubb
Bronse: Pia Odden Powell/Skoglys Mistral e. Skoglys Zevs/Exmoor Staldens Pascal Paoli fra Nittedal Rideklubb

Kretsmester ponni:
Gull: Iselin Victoria Øverberg Gjertsen/Vognmandsgårdens Anytime e. Polsbury Powerpoint/Vognmandgården Firelight fra Lommedalen Kjøre- og Rideklubb
Sølv: Anine Sjøkvist Krohn/Checkpoint Charlie fra Hasle Hestesportsklubb
Bronse: Thea Lovise Halle Skagen/Bagera fra Asker Rideklubb

Kretsmester lag:
Gull: Nittedal Rideklubb ved Caroline Sofie Krutvik Fjeldaas/Zalento, Silje Marstrander/K.K. Scott og Pia Odden Powell.
Tre lag stilte til start – bak Nittedal fulgte Konglungen med ekvipasjene Jeanette Feidt Berg/Molly Molina e. Mentor Mollyn/Atom Vinter og Hanne Emilie Myra/Avalon Great e. Lucky Point HE og Lommedalen Kjøre- og Rideklubb ved Christine Finnbråten/Coprah e. Bertolini/Selkirk, Astrid Terjesen/Shakira e. Feliciano/Lemon og Eirin Leirfjord/Alfas Cibelle e. Coronado II/Landlyst Sir Barry (oppdretter Alf Kjetil og Lisa Andresen).

Helt BEST
Feltrittdagen hos Konglungen rommet også finalen i BEST Cup. I klassen for P80 var det Joah Haaland og Sugar Mouse e. Samenco/Lascadell fra arrangørklubben som tok denne tittelen i år. En god nummer to ble Josefine Borgen Hamrin/Say if You Like It fra Skedsmo Rideklubb foran August Brochmann/Padjoe fra Oslo Ryttersportsklubb.
Vinner av BEST Cup H80 sammenlagt ble Ine Stustad Misund/Coco Clintella Z e. Clinton I/Carthago Z fra Drammen Ryttersportsklubb. Som nummer to på sammenlagtlisten står Stine Steen/Hoelgaard’s Miss Voice fra Tomter Rideklubb, mens tredjeplassen gikk til Amanda Regine Arnesen/Maurel fra Hurum Rideklubb.

Resultater
[ Gå til nyhetsoversikt ]

[ Gå til nyhetsarkiv ]
Koronainfo


123 movies