Hovedsamarbeidspartnere:

Årets medaljevinnere i NM for islandshest

En av helgens gullvinnere: Luisa Husby Sem/Bakkus fra Grundet Hus.
En av helgens gullvinnere: Luisa Husby Sem/Bakkus fra Grundet Hus.
(06.07.2021) Med slående vakker natur til vakre hester ble årets mestere på islandshest kåret i helgen ved Tresfjord hestesportsenter. Her er årets medaljevinnere.
Herman Gundersen/Dimmalimm fra Midtlund tok gullet i T1.
Herman Gundersen/Dimmalimm fra Midtlund tok gullet i T1.
Stian Pedersen/Nói fra Jakobsgården tok gullet i F2 senior.
Stian Pedersen/Nói fra Jakobsgården tok gullet i F2 senior.
Gullvinner i T2 - Gull: Christina Lund/Lukku-Blesi frá Selfossi.
Gullvinner i T2 - Gull: Christina Lund/Lukku-Blesi frá Selfossi.
Tekst: Rebecca Ballestad-Mender Foto: Gry Elisabeth Visnes Nedal

Adskillige medaljer ble delt ut til verdige vinnere gjennom helgen i Tresfjord. Favoritter innfridde – og nye stjerner slo til i løpet av mesterskapet.

Se mer om stevnet på hjemmesiden til Norsk Islandshestforening her

Fullstendige resultatlister

Medaljer:

Tølt
T1 junior:
Gull: Emma Skårbø og Tindur frá Ólafsbergi
Sølv: Synne Jacobsen Ness/Svana fra Klovning
Bronse: Hedvig E. Enerstvedt/Indía fra Sigersberg

T1 ung rytter:
Gull: Luisa Husby Sem og Bakkus fra Grundet Hus
Sølv: Maria Gjellestad Bosvik/Tindur fra Jakobsgården
Bronse: Karoline Ilseth Dahlø/Stakur fra Kringeland

T1 senior:
Gull: Gabrielle Sverinsen/Tigull fra Kleiva
Sølv: Agnes H Helgadottir/Sigur fra Jakobsgården
Bronse: An-Magritt Morset Hegstad/Díva fra Stugudal

T2 junior:
Gull: Sigrid Rypdal Gjul/Glitnir fra Skeidsvoll
Sølv:Cilem Taman/Samson fra Innvik Gard
Bronse: Frøydis Musdalslien/Kormakür frá Midhrauni og Grethe Fostervoll Flemmen/Stigandi fra Nerbåen

T2 Ungrytter
Gull: Herman Gundersen/Dimmalimm fra Midtlund
Sølv: Lotte Thorsen/Sálmur frá Pulu
Bronse: Bjørg Fostervoll Flemmen/Gandur fra Ågreneset

T2 Senior:
Gull: Christina Lund/Lukku-Blesi frá Selfossi
Sølv: Stian Pedersen/Nói fra Jakobsgården
Bronse: Hege Thorsbye Andersen/Brúsi fra Helledige

Femgang
F1 junior:
Gull: Sigrid Rypdal Gjul/Bjössi fra Stall Kjersem
Sølv: Grete Fostervoll Flemmen/Ida frá Bakka
Bronse: Hanna Korvald/Silfri frá Mid-Fossum

F1 Ungrytter:
Gull: Ingrid Sofie Krogsæter/Vigri fra Rørvik
Sølv: Anders Berget/Gorgeir frá Gunnarsstödum I
Bronse: Malin Solberg/Koltinna fra Sigersberg

F2 Senior
Gull: Stian Pedersen/Nói fra Jakobsgården
Sølv: Mona Tysland Lillehagen/Hlekkur fra Løvik
Bronse: Christina Lund/Gulltuppur fra Selfossi


Firegang
Junior:
Gull: Grete Fostervoll Flemmen/Stigandi fra Nerbråen
Sølv: Synne Jacobsen Ness/Svana fra Klovning
Bronse: Julie Thorsbye Andersen/Dropi frá Tungu

Ungrytter:
Gull: Luisa Husby Sem/Bakkus fra Grundet Hus
Sølv: Ørjan Lien Våge/Hagall von der Fuchsfarm
Bronse: Maria Gjellestad Bosvik/Tindur fra Jakobsgården

Senior:
Gull: Christina Lund/Lukku-Blesi frá Selfossi
Sølv: Agnes H Helgadottir/Sigur fra Jakobsgården
Bronse: Mildrid Musdalslien/Fálmar frá Ketilsstödum

100 og 250 meter pass
Senior 250 meter: Veronica Høgsveen Våland/Gáski frá Vindási
Ungrytter 250 meter: Lotte Thoresen/Sálmur frá Pulu
Junior 100 meter: Grete Fostervoll Flemmen/Ida fra Bakka
Ungrytter 100 meter: Hedda Bjørnstad Larsen/Sage fra Langtvedt
Senior 100 meter: Caroline Wangen/Ógn frá Bessastödum

Seks sammenlagt Norgesmestere

Femgang:
Junior: Grete Fostervoll Flemmen/ Iða frá Bakka
Ungrytter: Ingrid Sofie Krogsæter/Vigri fra Rørvik
Senior: Thomas Larsen/ Garpur frá Kjarri.

Firegang :
Junior: Emma Skårbø/Tindur frá Ólafsbergi
Ungrytter: Luisa Husby Sem/Bakkus fra Grundet Hus
Senior: Christina Lund og Lukku-Blesi
[ Gå til nyhetsoversikt ]

[ Gå til nyhetsarkiv ]
Koronainfo


123 movies