Hovedsamarbeidspartnere:

Kretsmesterskap dressur i Hordaland

Medaljevinnere senior: Kirsten Vik på Peppermint fra Moldegaard Ryttersportsklubb
Lise Mordal på Fürstensee fra Moldegaard Ryttersportsklubb
Emma Maria Sandal på Fleur IV fra Alvøen rideklubb.
Medaljevinnere senior: Kirsten Vik på Peppermint fra Moldegaard Ryttersportsklubb Lise Mordal på Fürstensee fra Moldegaard Ryttersportsklubb Emma Maria Sandal på Fleur IV fra Alvøen rideklubb.
(21.09.2016) I strålende solskinn ønsket Moldegaard ryttersportsklubb velkommen til kretsmesterskap i dressur både for lag og individuelt.
Medaljevinnere UR: Ingrid Rasmussen Mardal på Oskar Jakob fra Moldegaard Ryttersportsklubb
Lise Meland Tofte på S. Frøyas Arkimedis fra Moldegaard Ryttersportsklubb.
Medaljevinnere UR: Ingrid Rasmussen Mardal på Oskar Jakob fra Moldegaard Ryttersportsklubb Lise Meland Tofte på S. Frøyas Arkimedis fra Moldegaard Ryttersportsklubb.
Medaljevinnere Junior: Andrea Hansen på Jarex fra Åsane
Grete Elise Sefland på Zafira fra Stend
Silje Hatlevik på Igor Van Het Wingerdhof fra Stord.
Medaljevinnere Junior: Andrea Hansen på Jarex fra Åsane Grete Elise Sefland på Zafira fra Stend Silje Hatlevik på Igor Van Het Wingerdhof fra Stord.
Medaljevinnere ponni:Ina Johannessen Folkedal på Pan Hero fra Sætregården 
Lise Hatlevik på Viva II fra Stord.
Medaljevinnere ponni:Ina Johannessen Folkedal på Pan Hero fra Sætregården Lise Hatlevik på Viva II fra Stord.
Tekst: Kirsten Kristine Vik Foto: Moldegaard Ryttersportsklubb

Klubben var så heldig å få lov til og arrangere kretsmesterskapet etter at Moldegaard Ryttersportsklubb vant lag konkurransen i 2015.
For anledningen hadde klubben med støtte fra Hordaland rytterkrets hentet inn den internasjonale FEI dommer Kurt Christensen fra Danmark i tillegg til fantastiske lokale dommere Ove Natland, Madeleine Gjesdal, Eli Sandvik, Helen Rokkan og Marthe Valland.

Lørdagen var det 57 ekvipasjer til start og søndagen 33 ekvipasjer så det ble lange dager for stewarder, dommere og alle klubbens medlemmer som gjorde en fantastisk innsats hele helgen.


Vinnerne av de individuelle KM ble:
KM Ponni:


Ina Johannessen Folkedal på Pan Hero fra Sætregården
Lise Hatlevik på Viva II fra Stord

KM Junior:

Andrea Hansen på Jarex fra Åsane
Grete Elise Sefland på Zafira fra Stend
Silje Hatlevik på Igor Van Het Wingerdhof fra Stord

KM Young rider:

Ingrid Rasmussen Mardal på Oskar Jakob fra Moldegaard Ryttersportsklubb
Lise Meland Tofte på S. Frøyas Arkimedis fra Moldegaard Ryttersportsklubb

KM Senior:

Kirsten Vik på Peppermint fra Moldegaard Ryttersportsklubb
Lise Mordal på Fürstensee fra Moldegaard Ryttersportsklubb
Emma Maria Sandal på Fleur IV fra Alvøen rRdeklubb

Vinnerne av kretsmesterskap for lag ble:

1.plass Moldegaard Ryttersportsklubb
Lise Mordal på Fürstensee
Hanne –Marie Lyssand på Hervikgårds Marcez
Kirsten Vik på Peppermint
Therese Bragstad på Double Donnerhall

2.plass Alvøen Rideklubb
Erle Andersen Bungum på EDS Henriette
Emma Maria Sandal på Fleur IV
Bodil Hansen på Lotus R
Amanda Gulestøl Stubsve på Rocho Guldbjerg

3.plass Åsane Rideklubb
Karen Rødland på Chenok
Malin Sandvik på Action Jacson
Charlotte Flatemo på Sanyo
Emma Mortensen på Domino (III)

Moldegaard Ryttersportsklubb ønsker å gratulere alle helgens vinnere og ønsker velkommen igjen til neste år til et nytt fantastisk stevne!

[ Gå til nyhetsoversikt ]

[ Gå til nyhetsarkiv ]