Hovedsamarbeidspartnere:

Stevner denne uken

(07.08.2015) Ponni-EM, unghest-VM, islandshest-VM og EM mounted games, samt flere internasjonale stevner, står på menyen denne uken. 
Tekst: Cecilie Wendel 

Vi er inne i en travel stevneuke, med norske deltagere til start i både mesterskap og på internasjonale stevner.  

DRESSUR

CH-EU-P-D Ribersborg (SWE)
Kristiane Askim Hillern, Amalie Erdal Mansåker, Kristin Kejr og Sahra Edseth Solbakken

Ponni-EM i Malmø startet på onsdag, og de norske dressurrytterne har til nå høstet nyttige erfaringer i lagmesterskapet.

Resultater: 


CH-M-D-YH Verden (GER)
Sandbæks Rio-EL / Elise Merethe Klaesson

Sandbæks Rio-EL er Norges utsending til årets unghest-VM. Rytter Elise M Klaesson gledet seg til stort til første kvalifisering i går.

First Qualifying Competition 5 years old horses
Vinner ble danskfødte Fiontini (Fassbinder x Romanov Blue Hors ) med hele 10 på trav og en total på 9,48 poeng. Sandbæks Rio-EL oppnådde 7 på trav, men med 4 på skritt og ridbarhet endte dessverre ekvipasjen sist med en total på 5,20.

Ekvipasjen skal ut i trøstefinalen i dag kl. 18:33.

Resultater: 
Nett-TV: 


ISLANDSHEST

VM Herning (DEN)
Norske seniorryttere (PDF): 
Norske ungryttere (PDF): 

Stevnet er i full gang, og Norsk Islandshestforening leverer oppdateringer underveis. 

Siste fra nihf.no
Fredag full av fart og spenning:
Kringeland med seks hingster til gårdsvisning:
Norsk ledelse i ungrytternes T2:
Første gull gikk til Sverige:
Isold fra Sigersberg nest beste hoppe 7-års og eldre:
Norskeid hoppe best blant 6-års:

Resultater: 


KJØRING

CAI*2 Dronninglund (DEN)
Wenche Johannesen
Resultater: 


MOUNTED GAMES

EM lag og ind. Normandie (FRA)
Bettina Bogen, Mari Næss, Amanda Holst, Nina Sørensen, Sofie Houge, Karoline Kjuus, Lillann Akselsen og Charlotte Gaarder.

Stevnet startet tidligere i uken, og første mesterskapsdag gikk med til en full grunnomgang i individuell klasse, deretter ble det en god start for Norge i lag-EM.

Resultater: 
Nett-TV: 


SPRANG

CH-EU-P-S Ribersborg (SWE)
Mathilde Kalland, Emma Brauti og Sofie Rød rir ponni-EM Malmø.

Sprangrytterne hadde sin første konkurransedag i går, med individuell kvalifisering.

Resultater: 

CSI3* Ciekocinko (POL)
John Gunvar Knutsen

Gold 4 CSI3*- 1,45 m
11/36 John Gunvar Knutsen /Zip 0-4

Resultater:
Nett-TV: 

CSI3*/CSI1* San Giovanni (ITA)
Eva Ursin
Resultater: 
Nett-TV:


CSI2*/CSIYH1* Verden (GER)
Margrethe V. Hartmann

CSIYH* - 1,35 m
12/57 Margrethe Hartmann / Carentana 0

Resultater: 
Nett-TV: 

CSI3*/CSI1*/CSIYH1* Herlufmagle (DEN)
Line K. Raaholt, Christine K. Raaholt, Sandra Løvås, Sanne Sofie Hansen, Cathrine Tonna og Maria O. Stamnæss.

CSI1 - Big Tour - 130 cm
17/99 Sandra Løvås /Pedro 0

Resultater: 
Nett-TV:


CSI3*/CSI1* Ommen (NED)
Marie V. Longem og Therese S Henriksen.

CSI1* Small Tour 1,25 m
18/58 Therese S Henriksen /Carlo 0-0

CSI3* Small Tour 1,40 m
13/74 Therese S Henriksen / Fin Fin 0

Resultater: 


ANNET

CSIO5* Dublin (IRL)
Siste Nations Cup for Europas 1. divisjon, før verdensfinalen i Barcelona.
Resultater:

CH-M-J-V Ermelo (NED)
VM voltige, junior
Arrangørens nettside: 
[ Gå til nyhetsoversikt ]

[ Gå til nyhetsarkiv ]