Hovedsamarbeidspartnere:

Uttak nordisk mesterskap

Noen av rytterne som er tatt ut for å representere Norge i Nordisk (øverst fra v.): Emelie Østbø (ponni II), Thea Pettersen (ponni I), Fanny B. Marksten (Ch), Kine Knutsvik (Jr), Cathrine B. Tholo (YR) og Pål Flam (U25). Alle foto: Sille Kasin.
Noen av rytterne som er tatt ut for å representere Norge i Nordisk (øverst fra v.): Emelie Østbø (ponni II), Thea Pettersen (ponni I), Fanny B. Marksten (Ch), Kine Knutsvik (Jr), Cathrine B. Tholo (YR) og Pål Flam (U25). Alle foto: Sille Kasin.
(10.06.2015) Da er det klart hvem som skal representere Norge i de 6 gjenstående aldersbestemte klasser i nordisk mesterskap i sprang 2015.
Tekst: Cecilie Wendel

Senior NBC ble arrangert i helgen, hvor det ble lagbronse og individuell bronse til Norge ved Absolute Horses i Danmark.

Også de seks gjenstående aldersklassene blir arranger i Danmark, men ved Bernstorffsparken i Gentofte i København den 24.-28. juni.

Arrangørens nettside: 

Følgende norske ryttere er tatt ut til Nordisk mesterskap i sprang:

Ponni Kategori 2:
Ada A. Braaten Johnsen – Derravarragh Smithy / Drøbak Rideklubb
Maria L. Kingsrød – HB Ginger Space / Sarpsborg Og Omegn Rideklubb
Sanne Sørlie – Spending Record / Drøbak Rideklubb
Marie Skei – Chapmans Lupo / Steinkjer Rideklubb
Ine T. Andersen – Nørlunds Werona / Arendal og Grimstad Rideklubb
Emelie Østbø – My Irish Luck / Soma Ryttersportsklubb
Hjemmereserve: Thelma Knudsen / Bergen Rideklubb

Ponni Kategori 1:
Mathilde Kalland – Colton Milton / Grenland Ryttersportsklubb
Sofie Rød – Silvia VII / Rogaland Rideklubb
Mikkel Flam – Carnhill Diamond / Arendal og Grimstad Rideklubb
Emma Brauti – Bay Hayes / Jarlsberg og Melsom Rideklubb
Ingrid Synnøve Hansen – Oatfield Silverado / Fredrikstad og Omegn Rideklubb
Thea Pettersen – Mulvin Patchwork / Sylling Rideklubb
Hjemmereserve: Hanna Cecilie Wicklund /Bærum Rideklubb

Children:
Hanna Cecilie Wicklund – Winsor C / Bærum Rideklubb
Fanny B. Marksten – Galipoli / Sørkedalen Rideklubb
Synne Marit Eide – Uppy Girl / Dikemark Ride- Og Fritidskl
Mira Høidal – Zora / Fredrikstad og Omegn Rideklubb
Tova Rugland – Une Peu D`amour / Sandnes Og Jæren Rideklubb
Alexandra Strand – Equinox / Sørkedalen Rideklubb
Hjemereserve: Therese H. Blickfelt / Haugesund Rideklubb

Junior:
Frederik B. Seim - Chelino / Bergen Rideklubb
Julie Bergem - Fatum van de Vrombautshoeve / Drammen Og Omegn Rideklubb
Kine Knutsvik - Capoeira Z / Sola Rideklubb
Synne Ljosland - Hope / Arendal og Grimstad rideklubb
Karoline Arctander - Wonderfull S / Larvik og Sandefjord Rytterklubb
Emilie Bjoner - Auberville / Fredrikstad og Omegn Rideklubb
Hjemmereserve: Hanne Maren Helgedagsrud / Solør Rideklubb

Young Rider:
Cathrine Tonna - Chacez / Sørkedalen Rideklubb
Cathrine B. Tholo - Jumping so Easy / Soma Ryttersportsklubb
Dorthe Jørgensen - Show off / Kongsvinger Og Omegn Rideklubb
Aurora W Hansen - Storm 16 / Sørkedalen Rideklubb
Vilde Wiik Terum - General van de Nachtegaele / Drammen Og Omegn Rideklubb
Nadja Havnegjerde - Libel/Come on Done / Sula Rideklubb

U25:
Emely Paulsen - Chatinus / Larvik og Sandefjord Rytterklubb
Pål Flam - Jean Darc / Arendal og Grimstad Rideklubb
Caroline Thorvaldsen - Impala / Moss Rideklubb
Margrethe Hartmann - Laeticia / Bærum Rideklubb
Michelle Perryman - Al Bundy / Drammen Og Omegn Rideklubb
Cathrine Jerring - Bellano van de Bosbeek  / Bærum Rideklubb
[ Gå til nyhetsoversikt ]

[ Gå til nyhetsarkiv ]