Hovedsamarbeidspartnere:

Norge starter som nummer ni

Dag Ove Kingsrød med Clarkes Ferro, her fra NM 2014, blir ankermann under nasjonshoppingen i Odense i morgen. (Foto: Anton Granhus)
Dag Ove Kingsrød med Clarkes Ferro, her fra NM 2014, blir ankermann under nasjonshoppingen i Odense i morgen. (Foto: Anton Granhus)
(14.05.2015) Mye skjer på den internasjonale stevnefronten for de norske ryttere denne uken. I morgen venter blant annet årets første Furusiyya FEI Nations Cup.
Tekst: Cecilie Wendel

Det norske spranglaget, bestående av Ole Kristoffer Meland/Bucle Up, Victoria Gulliksen/Bokai, Therese S. Henriksen/Virtuose d'Hyrencourt og Dag Ove Kingsrød/Clarkes Ferro, skal ut i nasjonshopping ved CSIO3* Odense Danmark i morgen og har trukket startnummer ni:

Sverige
Polen
Tyskland
Portugal
Sveits
Belgia
Finland
Ukraina
Norge
Irland
Danmark
Italia
Storbritannia

Både dressur og sprangkonkurransene er allerede i gang ved JBK Horse Festival i Odense og foreløbig har det blitt følgende premier:

Sprang:
4 (46) Lars K. Berge / Nelly CSI1* Small Tour 1,30 m
10 (70) Dag Ove Kingsrød / Clarkes Ferro CSIO3* Grand Prix Qual. 1,50 m

Dressur:
5 (9) Catharina L. Lund / Helios CDIU25 Intermediare II
4 (38) Helena L. Gulli / Tobajo Picez CDIYR Team Test

I sprangklassene starter også Margrethe Hartmann, Cecilie Hatteland, Lars K. Berge, Veronika Gylthe og Malin Nordtveit.

I dressuren starter også Trude K. Hestengen, Maria D. Rode, Caroline S Jensen, Line Østli, Jenny Rognes, Anna K. Lauring, Nora Tysnes, Carina Nordmarken, Cathrine Oppegaard og Lerke Nordum.
Resultater: 


HAMBURG
Geir og Johan S. Gulliksen deltar ved Longines Global Champions Tour-stevnet i Hamburg i Tyskland.

18 (117) Geir Gulliksen / Violetta D CSI3*/5* 1.40 m

Eurosport sender lørdag kl. 19:45.
Resultater: 

Samtidig deltar Louise A. Løkken med Mr Gold G i CDI4* ved samme stevnet, hvor de i dag ble nummer 16 av 37 i GP med 67.420 %.
Resultater: 

WINDSOR
Nina Kloster Aasen er i Windsor i Storbritannia og deltar i CSI1*.
Resultater:


SKÅNE
Flere feltrittsryttere tar turen til Sverige og Stensäters Ryttarförening ved Hurva for å delta i følgende klasser:

CCI**:
Ellen Kristina Hynne, Annicken Jegersberg og Martine Furuseth
CIC**:
Hans Bauer og Marthe Olsby
CIC*:
Caroline Bergstrøm og Heidi Bratlie Larsen
CCP**:
Maren Aurora Våge

Stevnet starter fredag morgen.
Resultater: 


SKÅNE
Lørdag 16. mai skal følgende distanseryttere til start i Göingeritten i Sverige:

CEI*** 160 km
Tonje Danielson 
Vibeke Edvardsen 
Mariann Seglem  

CEIYJ**120 km
Nora Iversen Røed 
Gina Merethe Sætrang Holby 

CEI* 80 km
Lene Hammeren 
Resultater: 
[ Gå til nyhetsoversikt ]

[ Gå til nyhetsarkiv ]